Životopis- Jenn

17. dubna 2012 v 19:30 | Hutchersonová |  Jenn-Bio


Rodné jménoJennifer Lawrence Shrader
Narození15. srpen 1990 (21 let)
Louisville, Kentucky
Aktivní roky2012 - současnost
RodičeKaren and Gary Lawrence
SídloSanta Monica, Kalifornie, USA
Významné roleX-Men: First Class, Hunger Games
Jennifer Lawrence, plným jménem Jennifer Lawrence Shrader (* 15. srpen 1990 v Louisville, Kentucky) je americká filmová a televizní herečka. Do podvědomí diváků se dostala díky filmům: X-Men: First Class nebo Hunger Games.


Osobní život↓

Lawrence se narodila v Louisville, Kentucky. Má dva starší bratry. Její matka Karen provozuje dětský tábor a otec Gary vlastnil stavební firmu Lawrence & Associates. Střední školu dokončila o dva roky dříve, aby se mohla věnovat herectví.

Kariéra ↓

V dětství působila v církevních hrách. Ve 14 letech přesvědčila rodiče, aby odjeli do New Yorku a našlí jí agenta. To se podařilo a už v roce 2008 dostala svou velkou roli ve filmu Planina v ohni po boku Charlize Theron a Kim Basinger. Jíjí výkon ve filmu jí přinesl cenu Marcello Mastroianni Award pro nejlepší vznikajícího herce/herečku během festivalu v Benátkách.
V roce 2010 se objevila v hlavní roli ve filmu Do morku kostí, který vyhrál v kategorii Nejlepší snímek na Sundance Film Festivalu. Ztvárnila zde roli sedmnáctileté Ree Dolly, která pečuje o svou duševně nemocnou matku, mladšího bratra a sestru. Hledá svého otce, který dal ke kauci jejich dům. Teď hrozí, že se budou muset vystěhovat. Lawrence za tuto roli získala nominaci na Oscara za nejlepší herečku od Academy of Motion Picture Arts and Sciences. Nominaci sice neproměnila, nicméně je druhou nejmladí herečkou nominovanou v této kategorii.
Dále si zahrála v komedii The Beaver po boku Jodie Foster a Mela Gibsona.
V roce 2011 získala roli v úspěšném filmu X-Men: First Class, kde si zahrála Xavierovu mladou kamarádku mutantku Raven, známou též jako Mystique.
Další velkou roli dostala v trilogii Hunger Games. Hraje zde jednu z hlavní rolí společeně s Joshem Hutchersonem a Liamem Hemsworthem. Zahrála si postavu Katniss Everdeen, která se dobrovolně přilhásila kvůli sestře na Hladové hry, které se zůčastní dalších 23 splátců z 12 krajů země Panem. Jen jeden může přežít.
V současnosti začíná natáčení filmu Serena, kde ztvárňuje mladou ženu, která po zjištění, že nemůže otěhotnět, se snaží zabít nemanželského syna jejího manžela.

Filmografie ↓

Serena (2014)
Devil You Know (2012)
House at the End of the Street (2012) ... Elissa
Hunger Games (2012) ... Katniss Everdeen
The Silver Linings Playbook (2012) ... Tiffany
Like Crazy (2011) ... Sam
Pan Bobr (2011) ... Norah
X-Men: First Class (2011) ... Raven Darkholme / Mystique
Do morku kostí (2010) ... Ree Dolly
Garden Party (2008) ... Tiff
Planina v ohni (2008) ... Mariana
The Poker House (2008) ... Agnes
Pearsonovi (2007) ... Lauren Pearson
Company Town (2006) ... Caitlin
Medium (2005) ... Claire Chase/mladá Allison
Odložené případy (2003) ... Abby Bradford
Můj přítel Monk (2002)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama